Корисні поради

 

Ступінь стійкості до забруднення

Безперечно всі фарби схильні до забруднення, але не всі вони забруднюються однаково швидко і легко позбавляються від бруду. Пофарбувавши фасад не самоочисною фарбою, через приблизно 60-90 днів колір фарби втратить свій початковий колір, так як покриється шаром бруду. Стійка до забруднення фарба здатна самоочищатися навіть при невеликому дощі. За допомогою утворення на поверхні фасадної фарби спеціального водовідштовхувального шару бруд та волога не здатні проникнути вглиб фарби і осідають на поверхні захисної плівки, з якої легко видаляються дощем або струменем води зі шлангу при сильному забрудненні в тих місцях, куди дощ не потрапляє. При вибиранні самоочисних фарб краще віддати перевагу силіконовим фарбам. Трохи поступаються силіконовим акрилові і силікатні, модифіковані силіконовими полімерами. Параметр самоочищення таких фасадних фарб безпосередньо залежить від кількості вмісту в них смол, і чим їх більше, тим краще. Але в більшості випадків виробники на жаль не вказують цей корисний параметр, а шкода. Властивості самоочищення у фарб починають працювати приблизно через місяць після нанесення.

Як вибрати фарбу для фасаду будинку в залежності від виду основи поверхні
Не будь-яка фарба підходить для всіх видів основи однаково. Якщо знехтувати цим параметром і вибрати не ту фарбу, то, природно, нічого хорошого з цього не вийде і дуже скоро з фасаду доведеться демонтувати облуплену фарбу та фарбувати заново. А навіщо вам такі витрати, якщо можна їх уникнути? Давайте ознайомимося з відповідністю фарб до різних основ. Не варто забувати та ігнорувати ґрунтовку стін. Грунтовка не тільки збільшує адгезію до основи, але і зменшує витрати фарби.

Паропроникні фасадні фарби
Завдяки паропроникним фасадним фарбам з’являється можливість виведення зайвої вологи зсередини приміщень через пофарбовані стіни будинку. Якщо фарба не «дихає» під її щільною плівкою буде утворюватися конденсат, який постійно зволожуючи фасад, призведе не тільки до відшарування фарби від основи, але і появи плісняви та грибку – повільного, але впевненого руйнування фасаду. Виробники фасадних фарб по різному надають інформацію про паропроникність. Одні пишуть про те, скільки грамів води можуть вийти назовні через шар фарби за добу. У найбільш якісних фарб цей параметр становить приблизно 130 г/м2 за 24 години. Інші виробники вказують величину Sd, яка означає товщину шару повітря з однаковою паропроникністю, як у цього матеріалу. Чим вище пропускна здатність фарби, тим менше показник Sd. Хорошим показником вважається від 0,11 до 0,05 м.

Захист стін від грибка

Грунтівки для фасаду та інтер'єру
Найчастіше піддаються ураженню грибком та цвіллю стіни фасаду, розташовані у постійній тіні та позбавлені провітрювання. Грибок добре поширюється при підвищеній вологості, тому будинки, що знаходяться на територіях, які затоплюються, досить часто піддаються зараженню. І в цій ситуації від відповіді на питання – «Як вибрати фарбу для фасаду будинку?», буде залежати не тільки термін експлуатації фарби та цілісності стін, але і зовнішній вигляд вашого будинку. В даній ситуації для фасаду краще застосування вапняних та акрилових фарб. Вапняні фарби коштують набагато дешевше акрилових і володіють антисептичними властивостями. Але їх можна наносити не на всі основи, та й колірна гамма не багата. Акрилові біозахисні фасадні фарби коштують дорожче вапняних, але і колірна гамма у них досить велика. Плюс до всього протигрибкові препарати вже присутні у фарбі. При використанні інших видів фарб для запобігання зараження стін фасаду будинку грибком та цвіллю перед фарбуванням поверхню ретельно обробляють протигрибковими засобами.
Як розрахувати витрату фарби
Природно, що ніхто не хоче купувати багато зайвої фарби. Уникнути цього дуже просто, адже підрахувати скільки літрів фарби вам необхідно, дуже просто. Правда є кілька нюансів, про які ми хочемо вам розповісти. Для того, щоб розрахувати витрати фасадної фарби, необхідно помножити площу фасаду будинку на витрати фарби на метр квадратний, зазначений на банці. В ситуації, коли на етикетці витрату вказано на певну площу, то необхідно вказану площу поділити на кількість фарби в банці і отримаємо витрата на 1 м2. Дану цифру множимо на площу фасаду і отримуємо необхідну кількість фарби для одного шару. Фарба на фасад наноситься як мінімум у два шари і тому вийшло, що кількість фарби необхідно помножити на 2. Необхідно розуміти, що витрати, вказані виробником, розраховуються для ідеально рівною та однорідної, добре заґрунтованої поверхні, при нанесенні фарби при оптимальній температурі та вологості повітря. Природно, що в повсякденному житті все відбувається зовсім по іншому і такі умови створити нереально, тому, купуючи фарбу, візьміть хоча б на 10 % більше, ніж ви порахували. Ґрунтовку бажано купувати тієї ж фірми, що і фарба.